Třída berušek

O děti se starají paní učitelky Dagmar Kaszperová, Drahomíra Pospíšilová a školní asistent Marie Stuchlíková

Třída Beruška je třída s věkově smíšenými dětmi, ve které komplexně rozvíjíme kompetence dětí a připravujeme je nejen na vstup do školy. Respektujeme přirozená vývojová specifika dětí, snažíme se vytvořit bezpečné vzdělávací prostředí, pro děti vstřícné, zajímavé a obsahově bohaté. Využíváme prožitkového a kooperativního učení, které podporuje dětskou zvídavost a potřebu objevovat, poznávat nové věci a ovládat další dovednosti. Významnou roli vkládáme také do sociálního učení, založeného na principu přirozené nápodoby. Zařazujeme i prvky Matematiky Hejného a rozvíjíme tímto u dětí matematické myšlení.

Ve školním roce 2024/2025 budou děti ve třídě Beruška provázet kamarádi Mach a Šebestová, pes Jonatán a kočka Micka.  Tajemství utrženého sluchátka nás přenese ze třídy do světa lidí /techniky i vědy/, zvířat, rostlin, věcí, smyslů a emocí, budeme je poznávat, pozorovat chování, popisovat, odhalovat činnosti a děje, vnímat a hledat souvislosti a zákonitosti mezi nimi.

Ve školce se radujeme, s Machem a Šebestovou přátelství budujeme. A vlastníme nakrátko i utržené sluchátko.